Guantanamera International Tour OperatorGuantanamera International Tour Operator
Forgot password?

Hoşgeldiniz

Sevgili Meslektaşlarımız ve tüm Dostlarımız;

Sanal ziyaretinizin bizim için değerli ve mutluluk verici olduğunu öncellikle belirtmek isterim.

Guantanamera, 2008 yılında kurulmuş olabilir; ama ben onca yıldan beri bunun hayalini kurmuştum, bunu öngörmüştüm ve içimde yaşatıyordum.. Hayalci olmak eleştirilecek bir konu değildir, hayalsiz yaşamak, hazırlık yapmadan veya hedeflendirilmeden hayal kurmak, esas hata olabilir.

Guantanamera’nın kuruluşu başlangıçta çok korkutucu görünüyordu, uzaktaydım, yanlız olduğumu söyleyebilirim; çünkü yanımdakiler imkansız bir hedef olacağını söylemişlerdi. Türkiye gibi yabancı bir ülkede bir kadın olarak bunu kesinlikle başaramayacağımı defalarca duydum; ama benim için tek bir hedef vardı, hayalim!

Guantanamera’nın hikayesini ve başarı sırrını, sizinle paylaşmak istiyorum…

Yıl 1998, burslu olarak, Boğaziçi Üniversitesi´ne gidiyordum. Türkiye’de 5 – 6 Kübalı vardı, herkes Türkçe öğrenmek ve ailelerini geçindirmek derdindeydi. Bu işi benim başlatmam gerektiği uzaktan görünüyordu. “Bu işi ben yapmazsam ya da yapabilenleri ben bir araya getirmezsem, yerime kim yapacaktı?”, “Ülkemin tanıtımını yaparak, Küba turizmine nasıl katkı sağlayacağım?” diye düşünüyordüm.

Turlideri olarak Küba’ya seyahatlerime başladım, tatillerimde, bayramlarda giden bazı gruplar vardı ve acentaların Türkçe bilen turizm öğrencisi bir Kübalı’yı işsiz bırakmayacağı anlaşılıyordu. O zamanlar Türkiye’de Küba hakkında çok az şey biliniyordu ve Cubana de Aviacion direk uçuşları başlatmıştı. 8 ay sonra Türkiye’de yaşanılan ekonomik krizlerden dolayı kapatmak zorunda kaldılar, çok üzücü bir dönem yaşadık, hem Türk Acentaları para kaybetti, hem de Küba Devleti zararla turizm operasyonundan çekildi, bu yüzden o an hedeflerime kendimi daha uzak hissetim.

Küba ve Latin Amerika ülkelerine olmak üzere turistik grupları gezdirmeye başladım. İspanyolca bildiğimden dolayı hala az sayıda çıkan grupların başında gönderiliyordum. Bu ülkelerin tarihi, İnkalar, Mayalar ve Aztekler özellikle beni büyülediler. Coğrafyayı yeniden araştırdım ve keşfettim.. Gezdirirken de durmadan CDler, kitaplar, haritalar aldım, hızlı öğrenmem gerekiyordu… Ben hep o günleri yaşarken geleceğimi de hazırladım. Çalıştığım tüm turizm şirketlerinde, hiç bir zaman başkaları için çalıştığımı hissetmedim, kazandığım her tecrübeden ötürü kendime çalıştığım düşüncesiyle hareket ettim. Geleceğim, bugünler ve yarınlar için çalıştım ve çalışıyorum. Çalışmak, güzeldir. Doğru çalıştığımızda daha güzel tatillere layık oluyoruz.. Hatta yaptığım iş yarı tatil sayılırdı, ben de gezdirirken geziyordum. Nereden bakarsanız şanslı bir insanım; çünkü geleceğimi şansa bırakmadım, onun için şanslı sayıyorum kendimi.

Kaç kişi sağlığı müsait olmadığı için çalışamıyor, kaç kişi her gün sevmediği bir işe gitmek zorunda kalıyor, kaç kişi çalıştığı halde tatile gidemiyor? Ben, yaptığım birikimler ile bugünlere geldim, sizlerle tanışma fırsatım oldu veya olacak, birlikte gezeceğiz tüm Küba’yı ..

Bu benim ve Guantanamera’nın, hatta Türkiye’de yaşayan bir kaç Kübalının hikayesi, annemin dahi, biz birlikte Guantanamera’yı kurduk, burada çalışırken kendimize çalıştık, Küba’yı temsil ettik, hep birlikte yaptıklarımızdan gurur duyuyoruz ve duymaya devam edeceğiz.

Küba’nın gelişen imajını, tarihini, doğal kaynaklarını, kültürünü, geleneklerini ve değerlerini Türk halkıyla bilgi paylaşarak tanıtmak istiyoruz, Nazım´ın şiirinde söylediği gibi “işin kolayına kaçmadan..” çalışıyoruz. Tatillerinizin kalitesini artırarak,  Küba-Türkiye dostluğu adına her gün bu yola bir avuç kum koyuyoruz, uzaktayız fakat bildiğimiz tek bir şey var: İstikrarlı olmak, bizi hedefimize doğru götürecektir.

Guantanamera’dan Küba hakkında bilmek istediğiniz her türlü turistik bilgi konusunda profesyönel Kübalı-Türk kadromuzla Kapalı, Bayii, Kurumsal ve FIT gruplara, özel şirketlere veya yerel seyahat acentalarına uçak biletli-biletsiz parkur tasarımı, seyahat sigortası, Küba Vizesi, yerel hizmetler ile talebiniz doğrultusunda tur paketlerinizi düzenliyoruz ve en uygun koşullarda Türkiye’den Küba turlarımızı sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Merkezimiz İstanbul’dadır. Havana’da adresimiz Hotel TRYP Habana Libre 3er Piso No: 313 Esquina 23 y L, Vedado LA HABANA – CUBA’dır. Karşılayıcı ofisimiz birlikte sizleri uzmanlıkla gerçeklestirdiğimiz turlarımızla Küba turizimine teşvik etmekteyiz.

Kısacası, kapıları açacak tek anahtar ÇALIŞMAKTIR. Toplumumuza ve geleceğimize bırakabileceğimiz GERÇEK MİRAS, çalışarak edindiğimiz ve paylaştığımız BİLGİdir. Umarım paylaştığım bu sır sizin için de faydalı olur.

Bu nedenlerle sizlerle işbirliği yapmak ve bu güzellikleri paylaşmak amaçlarımızın başında gelmektedir…

Hepinize, hedeflerinize giden yolda başarılar dilerim.

Saygılarımla,

Blanca Nieves Garcia Cruz  / Guantanamera International Tour Operator Kurucu ve Sahibi

 

mg_4189-300x200