Guantanamera International Tour OperatorGuantanamera International Tour Operator
Forgot password?

Şirket Profili

GUANTANAMERA INTERNATIONAL TOUR OPERATOR

2008 yılında  A Grubu İşletme Belgesi alarak, Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan, 1997′den bu yana İstanbul’da yaşayan, Küba’lı Blanca Nieves Garcia Cruz tarafından kurulmuştur.

Guantanamera, İstanbul’dan Küba’ya kapalı gruplar ve bayii toplantı turları ile düzenleme konusunda uzmanlaşmış tek tur operatörüdür. İstanbul’un kalbinde kurulmuş ve yaşamaktadır. Dinamik Küba’lı ve Türk çalışanları ile bugünlerde dünyanın en moda, egzotik ve önemli turizm destinasyonlarından biri olan Küba turizmini teşvik etmektedir.

Küba’nın kültür ve geleneklerini, doğal kaynaklarını, tarihini Türk halkı ile paylaşıp, ülkenin otantik yüzünü tanıtarak yerel seyahat acentaları için uzman danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Guantanamera’nın tur paketleri, Küba’nın çeşitliliğini yenilikçi bir konsepte dayandırmaktır.

Guantanamera’yı Türkiye genelinde temsil eden Yetkili Seyahat Acentalarına veya direk temasa geçmek isteyen Kurumsal, Özel Şirketler veya FIT organizasyonların müşteri gruplarına özel tasarlanan ergonomik tur paketleri satışı yapılmaktadır.

Guantanamera’nın diğer ses getiren organizasyonları ise, her yıl talepler doğrultusunda artarak devam eden Küba Sağlık Turları, “Baila en Cuba” Uluslararası Salsa Festivali Turu ve 1 Mayıs Küba Kültür Turları olmak üzere düzenlenmektedir.

Ayrıca, dans akademileri, dalış kulüpleri, belediyeler, ticaret odaları, sivil toplum kuruluşları ve fotoğraf merkezleri gibi kuruluşlara tur paketi programları sunulup pazarlanmaktadır.

2008 yılından bu yana Guantanamera International Tour Operator, Ankara Küba Büyükelçiliği tarafından Küba Vizesi vermekle yetkilendirilmiştir.

VİZYON

Türkiye’de, Küba Turları düzenleyenler arasında LİDER olmak, ürettiğimiz Küba Tur paketlerimizin turizm sektöründe en kaliteli ve en güvenilir olarak bilinmesini sağlamaktır.

MİSYON

  • Küba’yı Türkiye çapında tanıtarak, Küba turizmine teşvik etmek
  • Türkleri, Küba seyahatleri öncesinde doğru bilgilendirerek, kısa sürede topluma olan uyumu sağlamak
  • Standart şartlar doğrultusunda adil ücret politikası uygulamak
  • Toplum içerisinde farkındalık yaratmak ve turizm sektöründe doğru örnek olmak

HEDEFLER

  • Ürettiğimiz tur paketlerimizi, Türkiye’deki yurtdışı turları düzenleyen seyahat acentalarının %80′ine ulaştırmak ve onların vasıtası ile satmaktır.
  • Tüm tur paketlerimizi çoğullaştırarak ve çeşitlendirerek satmaktır.
  • TÜRSAB ile koordineli çalışıp, Ankara’daki Küba Ticari Ataşemiz ile anlaşarak Küba’yı tanıtmak için seyahat acentalarına ve turizm konusundaki profesyönellere senede 3 sefer ulaşmaktır.
  • Küba’yı gündeme getirerek ayda en az 1 TV programında ve 2 gazete/dergide bilgi sunmaktır.
  • 2014’te en az 5 yeni Latin Amerika ülkesi parkuru oluşturmak ve her Latin Amerika ülkesi için bir TV Programı yapmak.